Piknik Rodzinny 100. Urodziny Niepodległej

Piknik Rodzinny 100. Urodziny Niepodległej

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Polska Fundacja Narodowa zapraszają na Piknik Rodzinny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólne świętowanie uprzyjemnią liczne atrakcje dla dzieci, koncerty artystów hip-hopowych i popowych oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych, wystawę sprzętu wojskowego, stoiska spółek skarbu państwa i ministerstw. Rocznicowy wieczór zakończy się spektakularnym, największym w Polsce pokazem sztucznych ogni na Bulwarach Wiślanych!

Organizatorzy Pikniku pragną w ten sposób wspólnie z gośćmi z całej Polski i z warszawiakami dzielić radość z tej wyjątkowej rocznicy. Chcą także celebrować wartości, które legły u podstaw odzyskania przez Polskę niepodległości równo sto lat temu. Dlatego w zaproszeniu na wydarzenie podkreślają:

„11 listopada bądźmy razem! Pod biało-czerwoną flagą.

Pamiętając, że Polskę odbudowały podobieństwa,

a różnice zeszły na dalszy plan.”

 

Piknik rozpocznie się o godzinie 13:00 i będzie wspaniałą okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Specjalnie na ten dzień do udostępnione zostaną ogrody przy Kancelarii Premiera, w Alejach Ujazdowskich 1/3 w Warszawie.

By uczcić i uhonorować trud oraz bohaterską walkę o niepodległość Polski wśród licznych atrakcji przewidziano pokazy wojskowe, pokazy grup rekonstrukcyjnych i służb mundurowych, Dodatkowo Ministerstwa i Spółki Skarbu Państwa  organizują stoiska z różnymi aktywnościami dla dzieci i rodziców. Na uczestników czekać będzie miła niespodzianka – bezpłatny obiad polowy w postaci woskowej grochówki i świeżo wypiekanego chleba.

Na pikniku z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości nie może zabraknąć muzyki. Choć repertuar będzie oczywiście patriotyczny, to w wykonaniu bardzo nowoczesnym: przed uczestnikami wystąpią artyści kojarzeni głownie ze sceną hip-hopową i popową, m.in. Doniu, Mezo, Stachursky, Red Lips. Dla najmłodszych zorganizowany zostanie wyjątkowy plac zabaw i wiele licznych atrakcji.

Od 19:30 na Bulwarach Wiślanych vis a vis Centrum Nauki Kopernik odbędzie się największy w Polsce spektakl świetlny, który rozświetli niebo nad całą Warszawą na biało - czerwono. Pokazom fajerwerków towarzyszyć będzie wyjątkowa, 40-metrowa iluminacja świetlna

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/zapraszamy-na-piknik-rodzinny-w-kancelarii-premiera-z-okazji-100-urodzin.htmlKontakt dla mediów